04:53 p/km (12.29 km/h)

161
0
176

Bodri Trail, M táv, plusz a levezetés. a verseny 23,6km 1:53:30 (4:49/km), 165ös átlagpulzus

a térdfájás miatt azért jópár km kimaradt a felkészülésből, így kicsit tartottam tőle, versenyezni nem is akartam, reméltem, hogy a dobogót hamar elviszik. eredetileg 160as kontroll alatt akartam futni, első emelkedőt még sikerült is, de az első lejtmenet nekem nagyon kemény volt, így itt jobban elszállt a pulzus, mint a felfelében. utána azért megengedőbb voltam, igyekeztem síkon és lejtőn 160 körül futni, felfelé pedig max 170ig, és ez működött is, nem esett nehezemre. Szálkára 14 km-nél még nagyon jó állapotban érkeztem, itt kóláztam is kicsit, de a gélemet végül nem ettem meg. itt már régóta az 5. helyen futottam, előttem és mögöttem is látóhatáron kívül voltak csak, így az utolsó saras emelkedő elég lassan akart eltelni, pláne a meredekebb vége. utána viszont már hamar jött a cél, egyedül az utolsó meredek betonos lefelé viselte meg a térdem, egyéként jól szuperált a tape. nagyon jó "verseny" volt, még ha nem is ilyen szándékkal jöttem, a kihagyás miatt ehhez hasonló intenzitás sikerült a végére, szóval azért elfáradtam rendesen, főként izomzatilag. a futással amúgy elégedett vagyok, a lehetőségekhez képest jó a forma. frissítésnek rajt előtt volt 1 gél, majd menet közben pár korty víz és kóla, ebből végigment 2 óra gond nélkül.